Profil Bilgilerim
Hakkımda
1974 Ankara doğumluyum. 1997 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Klinik Biyokimya Uzmanlığımı aldım. Kronik dediğimiz süregen hastalıklarda klasik tıbbın yetersiz olması hastalıklarda ilaç tedavilerinin dışında neler yapılabileceğini araştırmama neden oldu. 2011-2014 yıllarında EFT(Enerjiyi Serbestleştirme Teknikleri), Psikokinezyoloji, Refleksoloji ve Biyorezonans eğitimleri aldım. 2014 yılında Yaşar Üniversitesinde Yoga Eğitimi aldım. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Hastanesi Akupunktur Merkezinde Akupunktur Eğitimi aldım.

20 yılı geride bıraktığım meslek deneyimim hastalıklara fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan bir bütün olarak bakmamı sağladı. Bütünsel bakış açısı ile yaptığım tedavilerin hastalarda iyileşmeyi arttırdığını ve ilaçlara ihtiyaçlarını azalttığını gördüm. Artık tansiyon hastalığını tedavi ettiğim kişide akupunktur tedavisi uygularken ruhsal açıdan da düzenleme yapmaktayım. Kilo sorunu yaşayan bir kişide akupunktur tedavisi yaparken kilonun altındaki ruhsal ve fiziksel nedenleri de sorgulamaktayım. Fazla yeme davranışının altında duygusal açlık yatan kişide duygusal açlığı psikolojik çalışmalarla düzenlemekteyim. Kilo verememesinin altında fiziksel bedeninde ağrı şikayeti ve hareket kısıtlılığı olan kişilerde(diz ağrısı, bel ağrısı, bel fıtığı vs) akupunkturla ağrı tedavisi yaparak kişiyi tekrar harekete geçirmekteyim.

2015 yılında ‘Tamamen Sağlıklıyım’ adlı rehber kitabım basıldı. Hastalarımın kendi tedavilerine katılımlarını arttırmaya yönelik hazırladığım bu kitabın yenilenmiş 2. baskısını şu anda hazırlamaktayım. 2. baskıda kendi sesimden olumlamaların olduğu bir CD’de bulunmaktadır. Hastalarımın tedavisi sırasında gece yatarken dinleyebilecekleri bu CD, gevşeme ve nefes çalışmalarının yanında sağlıkla ilgili olumlu biliç ve bilinçaltı mesajlar da içermektedir.

Doktor Bilgileri
Uzm. Dr.
Akupunktur
Başak Bingöl Çakırlı
30.04.1997 00:00:00
6523 sok. No:32/A2 D:408 Karşıyaka İzmir
02323370178
İzmir
Ege Üniversitesi
6523 sok. No:32/A2 D:408 Karşıyaka İzmir
02323370178
Akupunktur Biyorezonans
Ziyaretçi Görüşleri
Henüz hiçbir yorum yapılmadı.
Doktorlarımıza sorularınızı iletin...
DoktorumOnline.NET ile alanında uzman doktorlarımıza yaşadığınız sağlık problemi ile ilgili soru sorabilir, isterseniz de doktorlarımız ile muayene için iletişim kurabilirsiniz. DoktorumOnline.NET size sizin en uygun doktora, en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar.
iv>