Soru:
26.01.2011
Ameliyat sonrası uyanamama

Merhaba, annem şeker hastasıydı ve kalbinde 3 damar tıkalı çıktı, doktorlar by-pass olması gerektiğini söyledi. 5 gün önce ameliyat oldu, yoğun bakıma çıktıktan sora ani tansiyon düşmesi ve çıkması olmuş ve tekrar müdahale edilmiş, şu an sadece gözlerini açtığını söylüyorlar ama bilinci tam yerinde değil, solunum cihazına bağlı tutuyorlar, tomogrofi çekildi ama aksi bir durum söz konusu değil dediler, neden bilinci yerine gelmiyor olabilir? Cevaplarsanız sevinirim.

Bu Soruya Doktor Cevabı Gönder
Bu Soruya Verilen Cevaplar ve Yorumlar
Yorumlar ve Deneyimler
Toplam 4 yorum yapıldı.

Yorum
memed Kılıç

hocam senede bir grip oluyorum hapşıramıyorum kalbim çok sıkışıyor.. yaklaşık birsene önce kapıya sıkışmıştım göğsümün sol tarafı ve sağ ayağım sıkışmıştı... derin nefes almakta güçlük çekiyorum önerinizi alabilirmiyim lütfen

Cevap Yaz

Yorum

Merhaba, belki sizin için çok zaman geçmiş ama benim annem o dönemlerde yazmış olduğunuz süreci yaşıyor . şuan anneniz nasıl ve daha sonraki süreçte neler yaşadınız öğrenebilirmiyim.

Cevap Yaz

Yorum
Mürsel yeşiloğlu

uyanması lazımmış derken hocam kusura bakmayın hatalı olmuş çoktan uyanması lazımdı diyor doktorlar babam sigara ve alkol kullanırdı onuda belirtiyim ama çok hareketli bi insandı

Cevap Yaz

Yorum
Mürsel yeşiloğlu

44.gün kalp doktorları uzun testler sonucunda hatta başka hastanelerede götürdüler babamı apsenin olmadığını kalp temiz çıktı sadece kanında mantarın olduğunu(zaten mantar 2.ameliyattan sonra oluştu)apsenin olmadığını sölediler çok iyiydi babam toparlıyodu gün geçtikçe 55.gün aksam yemekten sonra bu arada kalbinde ritim aleti takılıydı bi anda kalbi durdu o sıra müdahaleler fln boğazından hava için kesik actılar o sıra kusma olmuş ve o yüzden beynine oksijen gitmemiş beyinde ödem oluştu ve bugün 17.gün de bitti gözleri açık ama uyanamıyor kalp akciğer böbrekler çok iyi diyorlar ama ödem daha tam kurutulamadı ancak uyanması lazımmış uyanamıyor ve 2 gündür çok terliyor 45 kiloya felan düştü ne olacak babamın hali kimse bilemiyor.

Cevap Yaz
Doktorlarımıza sorularınızı iletin...
DoktorumOnline.NET ile alanında uzman doktorlarımıza yaşadığınız sağlık problemi ile ilgili soru sorabilir, isterseniz de doktorlarımız ile muayene için iletişim kurabilirsiniz. DoktorumOnline.NET size sizin en uygun doktora, en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlar.
iv>